Sage X3 Bütçe Planlama
BÜTÇE PLANLAMA


Bütçe Planlama ve Tahmin

BOARD yazılım çözümü, organizasyonların planlama süreçlerini bütçeleme, tahmin, raporlama ve puanlama ile birleştirmesini sağlar - performansları kurumsal stratejik vizyonla etkin bir şekilde hizalar. Elektronik tabloların aksine BOARD'ın çok boyutlu planlama sisteminin yönetimi, iş akışı, güvenlik, denetim izi ve sürüm oluşturma mekanizmalarını tanıtmayı mümkün kılar. Bu, tüm sürecin kontrol edilebilirliğini ve verimliliğini artırarak, sonuçlar açısından tamamen güvenilir ve zaman ve kaynaklar açısından önemli ölçüde daha az külfetli hale getirir.

Olasılık analizi ve Hedef Aramanın gelişmiş araçları ve işlevleri, senaryolar oluşturma ve yönetme olasılığı ile birleştirilir ve gelecekteki olayların etkisinin otomatik olarak en geniş anahattan her veri toplama düzeyine yayıldığı çok boyutlu simülasyonlara izin verir ( Örneğin, Bölüme Göre Satışlar) en düşük ayrıntı düzeyine (Ürün Kodu) kadar.


ANA ÖZELLİKLER

- Eksiksiz yönetim: iş akışı, denetim izi, sürüm oluşturma, senaryolar ve onay durumu süreçleri

- Değişikliklerin otomatik olarak tahsisi, tüm toplama seviyelerindeki verileri değiştirmek (örneğin, bölüme göre bütçe) ve değişikliği otomatik olarak en ince ayrıntı seviyelerine (örneğin öğeler ve müşteriler) dağıtmak için

- Gerçek zamanlı etki değerlendirmeleri için ne olursa ve ne için işlevleri

- Çevrimdışı veri girişi işlevlerine sahip Excel eklentisi

- Yuvarlanan tahmin ve bütçeleme

- Bütçe verilerinin şirketin ilişkisel veri tabanlarına veya veri ambarlarına kaydedilmesi amacıyla eşzamanlı geri yazma.